دسته‌بندی نشده

اسامی راه یافتگان به المپیک

اسامی راه یافتگان به المپیک

اسامی راه یافتگان به المپیک

به گزارش ایران والیبال

با پایان مرحله اول رقابت های والیبال انتخابی المپیک که در 6 گروه چهارتیمی برگزار شد، چهره صعود کنندگان به بازی های توکیو 2020 مشخص شدند.

اسامی راه یافتگان به المپیک

گروه A (برزیل)

تیم ملی والیبال برزیل در بازی هایی که به میزبان بلغارستان برگزار می شد توانست با سه پیروزی برابر میزبان، مصر و پورتوریکو راهی المپیک شود. مدافع عنوان قهرمانی المپیک از همان ابتدا هم مشخص بود که کار سختی در این گروه ندارد و می تواند بدون دردسر سهمیه المپیک بگیرد. هرچند که برزیل در بازی پایانی خود برابر بلغارستان تا آستانه شکست رفت اما توانست نتیجه را جبران کند. تیم های ناکام هم باید به فکر رقابت های گزینشی قاره خود باشند.

گروه B (آمریکا)

دو تیم از اروپا و یک تیم از آسیا نتوانستند مانع المپیکی شدن آمریکا شوند و این تیم با 3 برد و 9 امتیاز در گروه B جواز حضور در المپیک را گرفت. هلند در این گروه در جایگاه دوم قرار گرفت. کره جنوبی هم که به همراه این دو تیم و بلژیک به دنبال سهمیه المپیک بودند باید برای رسیدن به توکیو در رقابت های انتخابی قاره آسیا شرکت کند.

گروه C (ایتالیا)

ایتالیایی به واسطه میزبانی در بازی های این گروه و البته قدرت شان شانس اول کسب سهمیه المپیک بودند. بازی خوب استرالیا برابر این تیم در نهایت منجر به برد تیم اروپایی شد تا ایتالیای میزبان از ناکامی فرار کند. تیم ملی والیبال ایتالیا با پیروزی 3 بر صفر در بازی آخر خود برابر صربستان این تیم را به رقابت های گزینشی قاره فرستاد  و خودش راهی المپیک شد.

گروه D (لهستان)

به جرات می توان گفت که سخت ترین گروه مرحله اول رقابت ها گروه D بود. جایی که لهستان و فرانسه حاضر بودند؛ لهستان قهرمان جهان و فرانسه قهرمان پیشین لیگ جهانی. لهستان که با هزینه زیاد تلاش کرد میزبانی را برعهده بگیرد در نهایت توانست با استفاده از همین موضوع و کنار زدن فرانسه راهی المپیک شود و خیالش از حضور در این بازی ها راحت باشد. حال فرانسه کار سختی را پیش رو دارد و باید برای کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا تلاش کند. تونس و اسلوونی دیگر تیم های حاضر در این گروه بودند.

گروه E (روسیه)

تیم ملی روسیه که پیش از این با کسب میزبانی بازی های این گروه شانس اول صعود لقب گرفته بود در بازی آخر توانست با نتیجه 3 بر صفر برابر ایران به برتری رسید و راهی المپیک شد. ایران هم برای کسب سهمیه باید در رقابت های قاره ای به مصاف رقبا برود.  تیم های کوبا و مکزیک هم در این گروه سوم و چهارم شدند.

گروه F (آرژانتین)

در این گروه که به میزبانی چین برگزار می شد علاوه بر تیم میزبان، آرژانتین، کانادا و فنلاند هم حاضر بودند. این گروه هم جزو سخت ترین گروه ها بود. سرنوشت تیم صعود کننده این گروه در ست پنجم آخرین بازی مشخص شد. جایی که شاگردان مندس در آرژانتین 15-9 برنده شدند تا با برتری 3 بر 2 مقابل چین راهی المپیک شوند. با این شکست چین در رده سوم این گروه قرار گرفت و کانادا هم با برتری برابر فنلاند در رده دوم قرار گرفت. چین هم باید در گزینشی آسیا برای صعود به المپیک تلاش کند.

**تیم ملی والیبال ژاپن به واسطه میزبانی در المپیک پیش از این صعودش به این بازی ها قطعی شده است. با این شرایط آسیا به غیر از ژاپن تنها یک نماینده دیگر در المپیک خواهد داشت که در رقابت های گزینشی آسیا مشخص می شود.

گروه A:

 

تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *برزیل 3 3 0 8
2 بلغارستان (میزبان) 2 2 3 7
3 مصر 3 1 2 3
4 پورتوریکو 3 0 3 0
تیم نتیجه نتیجه تیم تاریخ ساعت
برزیل 3 0 پورتوریکو جمعه 18 مرداد 18:30
مصر 1 3 بلغارستان جمعه 18 مرداد 22
برزیل 3 0 مصر شنبه 19 مرداد 18:30
پورتوریکو 0 3 بلغارستان شنبه 19 مرداد 22
مصر 3 0 پورتوریکو یکشنبه 20 مرداد 18:30
برزیل 3 2 بلغارستان یکشنبه 20 مرداد 22

گروه B:

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *آمریکا 3 3 0 9
2 هلند (میزبان) 3 3 0 5
3 بلژیک 3 1 2 3
4 کره جنوبی 3 0 3 1
تیم نتیجه نتیجه تیم روز ساعت
هلند 3 2 کره جنوبی جمعه 18 مرداد 18:30
بلژیک 1 3 آمریکا جمعه 18 مرداد 21:30
بلژیک 0 3 هلند شنبه 19 مرداد 18:30
آمریکا 3 0 کره جنوبی شنبه 19 مرداد 21:30
هلند 1 3 آمریکا یکشنبه 20 مرداد 18:30
بلژیک 3 1 کره جنوبی یکشنبه 20 مرداد 21:30

گروه C:

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *ایتالیا (میزبان) 3 3 0 9
2 صربستان 3 2 1 5
3 استرالیا 3 1 2 4
4 کامرون 3 0 3 0
تیم نتیجه نتیجه تیم روز ساعت
صربستان 3 1 استرالیا جمعه 18 مرداد 20:30
ایتالیا 3 0 کامرون جمعه 18 مرداد 23:45
کامرون 0 3 صربستان شنبه 19 مرداد 20:30
ایتالیا 3 2 استرالیا شنبه 19 مرداد 23:45
استرالیا 3 0 کامرون یکشنبه 20 مرداد 20:30
ایتالیا 3 0 صربستان یکشنبه 20 مرداد 23:45

گروه D:

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *لهستان (میزبان) 3 3 0 9
2 فرانسه 3 2 1 6
3 اسلوونی 3 1 2 3
4 تونس 3 0 3 0

 

تیم نتیجه نتیجه تیم روز ساعت
تونس 0 3 لهستان جمعه 18 مرداد 19:30
اسلوونی 1 3 فرانسه جمعه 18 مرداد 23
فرانسه 0 3 لهستان شنبه 19 مرداد 17:30
تونس 0 3 اسلوونی شنبه 19 مرداد 21
تونس 1 3 فرانسه یکشنبه 20 مرداد 15:30
اسلوونی 1 3 لهستان یکشنبه 20 مرداد 18:30

گروه E:

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *روسیه 3 3 0 9
2 ایران 3 2 1 5
3 کوبا 3 1 2 4
4 مکزیک 3 0 3 0
تیم نتیجه نتیجه تیم روز ساعت
ایران 3 2 کوبا جمعه 18 مرداد 17:30
روسیه 3 0 مکزیک جمعه 18 مرداد 20:30
ایران 3 0 مکزیک شنبه 19 مرداد 17:30
روسیه 3 0 کوبا شنبه 19 مرداد 20:30
مکزیک 0 3 کوبا یکشنبه 20 مرداد 17:30
ایران 0 3 روسیه یکشنبه 20 مرداد 20:30

 

گروه F:

رده تیم بازی برد باخت امتیاز
1 *آرژانتین 3 3 8
2 کانادا 3 1 1 5
3 چین 3 2 2 5
4 فنلاند 3 3
تیم نتیجه نتیجه تیم روز ساعت
چین 3 1 فنلاند جمعه 18 مرداد 11:30
آرژانتین 3 1 کانادا جمعه 18 مرداد 16:30
آرژانتین 3 1 فنلاند شنبه 19 مرداد 11:30
چین 2 3 کانادا شنبه 19 مرداد 16:30
فنلاند 0 3 کانادا یکشنبه 20 مرداد 11:30
چین 2 3 آرژانتین یکشنبه 20 مرداد 16:30

 

 کانال ما در تلگرام

‫0/5 (0 امتیاز )
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *